SMILEY: Bach Street Boys by Pid’jin

Pinki i Mózg nie są jedynymi potworami wśród zwierzęcej drobnicy z ambicjami Doktora No. Oto Fredo i Pid’jin – dwa gołębie, których życiowym celem i marzeniem jest zniszczyć świat. Są jednocześnie jednymi z nielicznych przedstawicieli webkomiksu rodem z Rumunii, za to z niezłym stażem: paski powstają nieprzerwanie od 2006 roku.

Podobnie jak ich twórcy, Eugen Erhan i Tudor Muscalu, ptaki przyjaźnią się, choć nie bez petrurbacji. Mieszkają razem, rywalizują o względy wiewiórki Moniki i innych niewiast. Z tej dwójki spaślak Fredo jest dużo bardziej złowieszczy i nie wiedzieć czemu to on odnosi sukcesy u kobiet. Nieporadny Pid’jin, wieczna dziewica, nie wychodzi przy nim na dobre, ba! często zostaje przez najlepszego kumpla wystawiony, wylawirowany i wrobiony. Zresztą, co tu dużo mówić, w niszczeniu świata też nie mają zbytniego szczęścia

Erotyczno-nihilistyczne ptasie perypetie wciągają, odwołując się w kolejnych odcinkach i miniseriach do klasyki kreskówek, seriali, kina, polityki, rozrywki (zwrot I’m in Paris nabiera zupełnie nowego znaczenia…). Czy trzeba dodawać, że mało kto zostaje w nich politycznie poprawnie oszczędzony?

kilka kolejnych historyjek po kliknięciu na ‚czytaj więcej’.


strona komiksu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: