SMILEY: Jerzy Krzętowski


Rysuneczek z najnowszego numeru Newsweeka zrobił już małą rundkę po zaprzyjaźnionych profilach na fejsie z adnotacjami ‚świetne!’, ‚śliczne’ itepe. Jako pierwszy czujny Abiekt dopatrzył się drugiego dna, mianowicie, że postawiony w kontekście ostatnich poczynań ‚bogatych pedałów‚ pokroju Eltona J., powyższy obrazek nie wygląda już tak ekhm… różowo.

Faktycznie, różnie to z Jerzym Krzętowskim bywa. Jak dla mnie, chluby nie przynoszą mu ani takie rysunki, ani niektóre wpisy na rodzimym portalu satyrycznym, odnoszące się do koziej afery. Nieufność budzić może fakt współpraca z Nowym Czasem i kącik kreacjonistyczny tamże. Nie powalają też tagi, jakimi w swojej galerii online opatruje rysunki poświęcone osobom homoseksualnym, wśród których znajdziemy i ‚ciotę’, i ‚cwela’, i ‚pedała’, i ‚pederastę’.

Same rysunki jednak? Jak słusznie padło w dyskusji pod wpisem Abiekta: od momentu publikacji żyją własnym życiem. Jak dla mnie Krzętowski jest jednym z nielicznych polskich rysowników, którzy profesjonalnie reprezentują gatunek ‚political cartoon’ – nie bez kozery związany jest i kojarzony głównie z Newsweekiem. Klika kolejnych przykładów komentarzy spraw i postulatów gejowskich – po kliknięciu na ‚czytaj więcej’. Jeszcze więcej – w galerii artysty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: