VINTAGE CORNER: Don’t Forget Your Rubbers

Na zamknięcie tygodnia aidsowego: plakat z 1984 roku do pionierskiej kampanii, skierowanej bezpośrednio do gejów jako grupy najwyższego ryzyka. Pierwotnie przewidziany na teren Los Angeles, ostatecznie trafił w USA do kampanii ogólnokrajowej. Dwie dekady później ten sam motyw zostanie wykorzystany w Brazylii.

Troskliwa mama ze zdjęcia słusznie wydaje się wam znajoma: Zelma Rubinstein była jedną z pierwszych celebrytek (wówczas świeżo po roli życia), które w ogóle chciały mieć cokolwiek wspólnego z ‚pedalską zarazą’. Tym krokiem zaryzykowała dobrze rokującą karierę i między innymi zapewne dlatego do końca pozostała aktorką drugiego planu.

W późnym wywiadzie dla The Advocate skwitowała:

I knew I’d be taking a bad hit, and I frankly didn’t give a rat’s behind. I wanted to do my part, and that was my part at the time. (źródło)

Nietuzinkowe podejście jednak nie dziwi u osoby, która przy wzroście 130 cm, będąc laborantką i bakteriolożką z wykształcenia, w wieku lat 50 pobiera nauki aktorskie i zaczyna grać w filmach. Nic dodać, nic ująć – wielka mała kobieta.

Warto więc chyba pamiętać jej dobrą, matczyną radę: na niepogodę – kaloszki. Zawsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: