HIT DNIA: Jason Walker – Quicksand

Jason Walker przypomniał się nam i światu, zabierając na jednym z blogów muzycznych głos w sprawie prześladowania w amerykańskich szkołach nastoletnich gejów, do których sam się niegdyś zaliczał. W pierwszym rzędzie doceniliśmy urodę nowej fotki promocyjnej, i wiedzeni ciekawością, co też jeszcze się zmieniło, zajrzeliśmy na stronę wokalisty. Na której – jak się okazało – przestreamować sobie można sporo muzyki, tak wcześniejszej, jak i obecnej, m.in. prawie całą ostatnią płytę.

Tu nastąpiło drugie zaskoczenie, bowiem okazało się, że niegdysiejsza heroina parkietów, może i drobnej postury, ale o głosie godnym prawdziwej diwy (w dolnych partiach wpadającym w znajomo przyjemny tembr Thomasa Andersa), zmieniła nie tylko image, ale także repertuar. Obie zmiany – na korzyść. Zamiast li tylko wydzierać się do densowych beatów, Jasonina zasmakowała w balladach i bluesach, w których ma też możliwość nieco bardziej zniuansowanych intepretacji. Że potrafi kameralnie, sprawdzić można na kanale youtube artystki, zawierającym m.in. z klipami występów na żywo.

Kto tam lubi smęty, niech przesłucha sobie kilka tutaj, my wydłubaliśmy kawałek, który wpadł nam w ucho nieodwołalnie przy pierwszym odtworzeniu. Quicksand aspiruje do kategorii ‚gejowskie hymny dyskotekowe’ – jest taneczny ale lirycznie melodyjny, podkolorowany partiami smyczków, jakie doskonale znamy od czasów Glorii G., no i – rzecz jasna – traktuje o niebezpiecznym uczuciu do mężczyzny zdradliwego, niczym ruchome piaski.

Z takimi kompozycjami i walorami głosowymi, Jason mógłby z powodzeniem reprezentować USA na kilku kolejnych festiwalach Eurowizji:http://player.soundcloud.com/player.swf?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F7555494&show_comments=false&auto_play=false&color=ccddbb

A komu jeszcze mało queerowych uroków, niech słuchając tego uroczego drobiazgu, zerknie sobie od czasu do czasu na zdjęcie. Najlepiej w połowie czwartej minuty…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: