OH-MY-GAY-GOD: Trumna w fiutki


foto: Wolfgang Rattay / Reuters

No dobrze, może i zakryte, ale w sumie niewiele brakuje 🙂

Thomas Brandl i Michael Königsfeld (na zdjęciu) są parą i prowadzą wspólnie w Kolonii dom pogrzebowy Königsfeld & Brandl, co już samo w sobie zasługuje uwagę, przynajmniej wielbicieli Sześciu stóp pod ziemią.

Na oficjalnej stronie próżno szukać takich tropów, niemniej serwisy prasowe całego świata w kategorii weird news obiegły ostatnio fotki z najnowszą propozycją z katalogu firmy: za jedyne 1.650,- Euro można sprawić sobie lub ukochanemu ‚gejowską’ trumnę, ze wzorem splątanym z męskich, nagich ciał, godnych renesansowych malowideł w Kaplicy Sykstyńskiej, do której ponoć się odwołują.

Jak deklarują przedsiębiorcy w wypowiedzi dla niemieckiego Die Welt oraz innych mediów:

Gejom i lesbijkom i tak nie jest łatwo przyznać się przedsiębiorcy pogrzebowemu, że chowają ukochaną osobę. W tej ciężkiech chwili ważne jest, by znaleźli takiego rozmówcę, który zrozumie ich przeżycia. Kto oczekuje ceremonii pełnej ciepła, pożegnania partnera z większą fantazją – niech przyjdzie do nas. Pragniemy umożliwić, by trumna, w jakiej ich bliscy udadzą się w ostatnią podróż, odzwierciedlała też sposób, w jaki żyli.

Model z gołymi panami – wystawiony w witrynie zakładu – wzbudza ponoć w większości pozytywne reakcje. Oczywiście, możliwe są także inne, najbardziej spersonalizowane wzory, a to dzięki współpracy z fotografem Andreasem Emde, który kilka lat temu opracował metodę nadruku na płótnie, naklejanym następnie na skrzynie. W ten sposób, na życzenie zdobi trumny kwiatkami i innymi romantycznymi motywami.

Było tylko kwestią czasu, aż ktoś dostrzeże niszę i nadrukuje obrazki, które poruszą ciotowską wyobraźnie, a zwłaszcza portfele. Nisza jest niszą, i nie musi mieć wspólnego nic z estetyką. Zresztą, gdybyśmy mieli wybierać, to też zdecydowanie wolimy naguski od kiczowatych zachodów słońca. A na ceremonii – baloniki, baloniki, mnóóóóstwo baloników…

Czy musimy dodawać, że sprytne niemiaszki proponują też kolorowe baloniki?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: